Opuchnięcie górnych powiek

Witam, mój problem, to codziene opuchnięte górne powieki. W ciągu dnia o 50 % opuchlizna się zmniejsza, ale całkowicie nie ustępuje. Dzieje się tak już od lat, wszystkie wyniki mam super włącznie z TSH. Teraz mam czerwone gałki oczne. Barbara

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany obrzęk powiek najczęściej jest wynikiem:
1) schorzeń układu krążenia (niewydolności serca);
2) niewydolności nerek;
3) zaburzeń funkcji tarczycy - głównie niedoczynności.
Sugeruję zatem konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania dodatkowe oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Do czasu wyjaśnienia przyczyny sugeruję układanie głowy nieco wyżej w trakcie snu, a nie na płasko.