Opuchnięcie powieki po operacji perlaka ucha środkowego

Witam. Jestem po operacji laryngologicznej /perlak ucha środkowego- prawego/ i od kilku dni zauważyłam, że mam nieznacznie mniejsze lewe oko od prawego /nieco opuchnięta powieka/. Czy przyczyną może być spanie wyłącznie na lewym boku od 12 dni, to jest od dnia operacji? Jakie mogą być inne tego przyczyny i czy powinnam zgłosić się do okulisty, neurologa? Dziękuję za odpowiedź.

Różne mogą być przyczyny zapalenia spojówki - bo tak to wynika z podanych objawów. Najpewniej nie wynika to z przyczyn zabiegu laryngologicznego ani spania na lewym boku. Zdecydowanie wskazana jest kontrola okulistyczna. Do tego czasu proponuję ciepłe okłady z ziela świetlika (przymoczka).