Opuchnięta noga w kostce a zakrzepica

Puchnie mi lewa noga w kostce. Do chirurga naczyniowego nie ma zapisów. Podejrzewam zakrzepicę. Czy mogę stosować pijawki ?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim obrzęk w okolicy kostki powinien ocenić lekarz - np. rodzinny (z powodu niemożności konsultacji z naczyniowcem) i zdiagnozować przyczynę. Izolowana opuchlizna wokół stawu skokowego nie przypomina obrazu klinicznego zakrzepicy.