Opuchnięte nogi i choroba słoniowa

moja mama choruje na lub ma chorobę sloniowa czyli nogi jej sa bardzo opuchnięte i jedna noga jest ciagle czarna podejrzewam ze to po rozy ,ma ja raz zimna a nieraz garaca gdzie my mamy się z nia udac ostatnio byliśmy u dr. naczyniowego i nikt jej nie może pomoc ,ona ledwo chodzi bardzo proszę o pomoc dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który zbada Pani mamę i wykona USG naczyń kończyn dolnych. W leczeniu obrzęku naczyniowego istotną rolę odgrywa ucisk elastyczny i manualny masaż limfatyczny ( fizykoterapia, która ma na celu przyspieszenie odpływu chłonki) wykonywany przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Pozdrawiam