Opuchnięte oko - co to może być za choroba?

Od 3 dni mam dziwny ból pod górną powieką prawego oka. Oko łzawi i wydaje mi się, że gdy dotykam górnej powieki, to jest ona większa od tej lewej. Ból objawia się rzadko - raz wcale, przez pewien czas, a czasem nawet 20 razy na godzinę. Nie wiem, czy to przejdzie, czy mam iść do okulisty? Na 100% nie jest to jęczmień ani zapalenie spojówki.

ponad rok temu

Witam,

celem diagnostyki różnicowej czy jest to jęczmień, czy może powszechne ostatnio wirusowe zapalenie spojówek, radzę udać się do lekarza okulisty, celem dokładnego badania w lampie szczelinowej, gdyż zupełnie inne jest leczenie obu schorzeń.
W przypadku zaplenia wirusowego są to sztuczne łzy i zimne kompresy, natomiast w przypadku jęczmienia - ciepłe kompresy i lekkie masowanie zmiany celem jej opróżnienia.

Pozdrawiam serdecznie