Orgazm podczas snu - czy to normalne?

olo430. W czasie snu dostaje orgazmu. Odbywa się to nieregularnie i staje się trochę uciążliwe. Zauważyłem, że członek bardzo się kurczy i tak jak bym tracił tą męskość . A w czasie stosunku znów bardzo szybko dostaje orgazmu nawet czasem bez żadnej masturbacji.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Nie podaje Pan swojego wieku (a w tym przypadku ma to znaczenie), ale domyślam się, że jest Pan młody. Nocne orgazmy z wytryskiem, czyli tzw. polucje nocne nie są objawem choroby, ale zdrowia. Pojawiają się one zwykle w okresie dojrzewania. Z wiekiem ich częstotliwość może maleć, ale to jak często występują jest też ściśle uzależnione od tego, jakie życie seksualne Pan prowadzi. Masturbacja lub regularne współżycie rozładowują napięcie seksulane zmniejszając częstość polucji. Nie jest to z pewnością powód do zmartwienia. Polucje nie mają również żadnego wpływu na długość członka, podobnie jak nie zmienia jej masturbacja ani współżycie. Nadmierna pobudliwość lub, jak się można domyślać, przedwczesny wytrysk to również problemy typowe dla bardzo młodych mężczyzn. Sytuacja zwykle stabilizuje się z czasem. Jeśli jednak podobne problemy utrzymują się od lat i są powodem braku satysfakcji z życia seksualnego, najlepiej zgłosić się do lekarza seksuologa, który oceni wagę problemu i zaleci odpowiednie postępowanie.