Osłabienie i duży apetyt na słodycze

Mężczyzna, lat 29, 170 cm wzrostu, waga 62 kg. Witam, dość często boli mnie głowa, ręka, a ostatnio prawa noga. Dziś rano po wstaniu z łóżka oblał mnie zimny pot, zrobiło mi się słabo i niedobrze, wypiłem szklankę wody i polepszyło się. Ostatni taki przypadek miałem chyba z 10 lat temu. Potrafię zjeść tabliczkę czekolady jak kanapkę, palę papierosy. Proszę o radę, co to może być?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane objawy nie są charakterystyczne dla cukrzycy, jednak nie można wykluczyć takiej możliwości bez wykonania badań diagnostycznych.

Przyczyn opisywanych objawów może być wiele, poprzez nieprawidłowe wartości ciśnienia, przez niedokrwistość, po poważne choroby ogólnoustrojowe.

Być może objawy były związane ze spadkiem ciśnienia tętniczego po gwałtownej zmianie pozycji ciała. Proszę pamiętać, żeby raczej nie wstawać gwałtownie z łóżka, lepiej zawsze zrobić to stopniowo i powoli.

Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz określi zakres dalszej diagnostyki i ewentualne leczenie.

Proszę rozważyć także rzucenie palenia:).

Pozdrawiam.