Osłabienie i zaburzenia pracy serca

Witam serdecznie! Mój problem polega na tym, że byłem palaczem jakieś 7 lat. Od 3 miesięcy nie palę. Zaczęło się od tego w pracy, że nie moglem złapać za bardzo oddechu, to znaczy oddychałem, lecz jakby ciężej i wtedy postanowiłem rzucić palenie. Raz w pracy zdążyło mi się nawet tak jakby zasłabnąć na dosłownie chwilę. Mówiłem sobie, że to może z przemęczenia - robiłem po 12 godzin (praca fizyczna). Do tego wszystkiego zaczęło dziwnie bić serce, na chwilę tak jakby staje i bije znowu, nie mam tego często, lecz co jakiś czas mi się zdarza. Czuję tak, jakbym odpływał i zaraz wracał. Dodam, że od paru lat oddaję regularnie krew. Nieraz odczuwam także osłabienie na dosłownie parę minut i wraca wszystko do normy, nieraz też jak np. leżę, serce bije swoim rytmem, tylko czuję jakby takie lekkie szarpanie, przeskakiwanie serca. Nie wiem, jak dokładnie to nazwać. Te objawy zaczęły się od tego momentu jak rzuciłem palenie, jak zacząłem gorzej oddychać. Co to może oznaczać? Jakie badania mam zrobić, do kogo uderzyć?

Witam!
Opisane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia rytmu serca, ale także mogą być związane z innymi przyczynami. Zaburzenia rytmu serca mogą być związane z trybem życia (używki, przemęczenie), z chorobą serca lub innymi. Aby powiedzieć coś więcej konieczne jest przeprowadzenie badania fizykalnego oraz wykonanie badań dodatkowych: morfologia krwi, badanie ogólne moczu, glukoza na czczo, lipidogram, EKG, EKG Holter, ECHO serca, zdjęcie RTG klatki piersiowej. Proponuję zgłosić się do internisty lub kardiologa w celu przeprowadzenia diagnostyki opisywanych dolegliwości. Na samym początku można skonsultować problem z lekarzem rodzinnym w celu wykonania niektórych badań i otrzymania skierowania do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie!