Osłabienie organizmu dziecka na skutek cytomegalii

witam, mam 11 miesięczną córkę. Gdy miała 7,5 miesiąca zachorowała na cytomegalię. Od tej pory stale łapie jakieś przeziębienia, teraz ma anginę ropną. Moje pytanie brzmi następująco: czy do póki nie wydali wirusa jej organizm będzie osłabiony i będzie często coś łapała? Czy moge jej podawać jakieś syropy na wzmocnienie odporności?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić przyczynę osłabienia odporności bez zbadania dziecka. Doraźnie może Pani zastosować preparaty wzmacniające odporność.