Osłabienie przy depresji

Stwierdzono u mnie nerwice (tzn powiedziano ze ja mam) ze wzgeldu na to ze przez 5 dni codziennie ladowalam w szpitalu mówiąc ze czuje kolotanje serca i ogóle bardzo złe samopoczucie. Z badań krwi nic nie wynika bo są wręcz wzorowe. Tabletki na uspokojenie pomagają ale czuje sie słaba. Muszę dodać ze przez okres 6mies schudnąć 15 kg i brałam przez 3 tyg tabletki diane 35 które odlozylam bo zaczęłam plamic. Czy to może być nerwica? Dodam ze po atakach rzucilam palenie i kawę. Proszę o pomoc

Po tych objawach, które Pani opisała, to może być nerwica. Jeśli jest to możliwe (w sensie jeśli mieszka Pani w Warszawie) zapraszam do kontaktu. Trzeba zbadać co się dzieje ze Pani tak reaguje i jak najszybciej podjąć leczenie psychoterapeytyczne.

Proszę Pani, Pani sytuacja wymaga dodiagnozowania. Kołatanie serca może być skojarzone z objawami nerwicowymi, głównie lękowymi. Jeśli przez kolejne 5 dni z powodu kołatania i złego samopoczucia znajdowała sie Pani w szpitalu, może to świadczyc o tym, że jest Pani osobą sugestywną i lękową. Jeżeli tak jest, jakiekolwiek objawy w ciele bedą powodowały lęk a koncentracja na objawach lęku będzie je wzmagać, tworząc błedne koło. Dobrze, że Pani mówi o spadku wagi i przyjmowanym preparacie hormonalnym. Jakie są powody spadku wagi? - czy samodyscyplina w trosce o adekwatną wagę czy coś innego?, np. zaburzenia jedzenia czy depresja? Sprawa hormonów wymaga konsultacji endokrynologa. Jeśli odstawiła Pani palenie i picie kawy, na pewno dla organizmu jest to zdrowe. Proszę wykorzystać skupienie na sobie i troskę o swój organizm do pełnego zrozumienia tego, co sie z Panią dzieje. Wizyta u lekarza rodzinnego, psychiatry i psychoterapeuty na pewno Pani to ułatwi.Powodzenia. Krystyna Kozłowska