Osłabienie, rozstrzęsienie, uczucie gorąca

Witam.Mam 44 lata i jestem kobietą.Pracuje dość ciężko fizycznie.Od dawna miewam pewne dolegliwości,a ostatnio pojawiają się coraz częściej. Uczucie niepokoju,jestem cała rozstrzęsiona,słaba,oblewaja mnie poty i uczucie gorąca.Pożyczyłam glukometr i przez ostatnie dni sprawdzałam poziom cukru. 1 dnia przed posiłkiem miałam 62, po posiłku 1 godz 73,2 godz 75. 2 dnia przed posiłkiem 82, po posiłku 90. dzisiaj zaraz po zjedzeniu posiłku poczułam w/w objawy i szybko zmierzyłam cukier - było 56 ?

Marta Mielniczuk

Pani objawy nie muszą być związane z poziomem cukru we krwi. Mogą wynikać również z zaburzeń hormonalnych, stanów lękowych (przyczyn psychogennych). Powinna Pani udać się do lekarza POZ, który zadecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnej diagnostyce. Pozdrawiam.