Osłabienie, zmiany nastrojów, napady głodu, brak przybierania na wadze, ciała ketonowe w moczu - co jest przyczyną?

Witam! Mam 31 lat, 172 cm wzrostu i 54 kg wagi. Nigdy nie stosowałam żadnych diet i nie mam zamiaru stosować - jem bez ograniczeń, więcej niż inni, a nie przybieram na wadze. Stąd mój problem. Czuję się bardzo słabo. Potrzebuję min. 12 h snu. Bywa, że po przespanej nocy czuję się tak słabo, że nawet w ciągu dnia muszę się położyć. Staram się jeść dużo białka, w ogóle pilnuję, aby jeść min. 3 posiłki dziennie, a mimo to czuję się, jakbym w ogóle nie miała energii. Mam problemy z koncentracją, z pamięcią, ciężko mi pracować przez to. W ciągu dnia nachodzą mnie napady głodu, strasznego ssania, wtedy pomaga mi zjedzenie czegoś słodkiego, najczęściej jest to czekolada. Nawet obfity posiłek białkowy nie zaspokaja tego ssania. Robię się drażliwa, mam napady płaczu, czasem agresji, złości, irytacji, czasem lęku. Jedzenie czekolady pomaga. Mam wrażenie, że się uzależniłam, nie potrafię bez niej funkcjonować. Ostatnio zauważyłam, że mocz zrobił się matowy, mleczny. Zrobiłam badanie ogólne moczu, wyniki: glukoza - ujemny, bilirubina - ujemny, ciała ketonowe - 15 mg/dl, ciężar właściwy - 1,025, krew - ujemny, ph - 5,0, białko - ujemny, urobilinogen - 0,2 EU/dl, azotyny - ujemny, leukocyty - ujemny, barwa - żółty, klarowność - mętny. Zrobiłam także ogólne badanie krwi, wyniki: RBC 4,13 mln/ul, HGB 12,5 g/dl, HCT 36,7%, MCV 89 fl, MCH 30,3 pg, MCHC 34,2 g/dl, RDW 13,1%, PLT 328 tys./ul, PDW 12,9%, MPV 7,5 fl, PCT 0,2%, WBC 6,0tys./ul, LYM 35,8%, MON 5,8%, GRA 58,4%, LYM 2,1 tys./ul, MON 0,3 tys./ul, GRA 3,6 tys./ul, OB po 1h 4 mm, trójglicerydy dst 59 mg/dl, glukoza-hexo. 87 mg/dl, cholesterol dst 177 mg/dl, kreatynina 0,9 mg/dl, ast. 18 IU/L, alt. 10 UI/L, eGFR>60 ml/min/1,73m2. Moim głównym problemem jest to straszne osłabienie, bo nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Nie mam sił na nic oraz drażliwość, zmiany nastroju, irytacja. Nie wiem, co mam robić. Jeść, aby to zmienić? Wyniki generalnie wyglądają dobrze, właściwie wszystko w normie, a ja czuję się bardzo słabo. Pozdrawiam
31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Opisywane objawy rzeczywiście są niepokojące i nieprawidłowe w Pani młodym wieku. Wyniki są w zasadzie bardzo dobre, poza pewnymi zmanami w moczu. Pomyślałabym tu o możliwości nadczynności tarczycy - proszę wykonać oznaczenie hormonów TSH, fT3, fT4. Opisywane dolegliwości i wyniki badań pasują do tej choroby. Gdy choroba tarczycy będzie wykluczona, konieczna będzie dalsza diagnostyka w celu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości.