Osłabiona siła mięśni w kończynach, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, szumy uszne i zaburzenia oddychania

Witam, od około 2 lat mam osłabioną siłę mięśni w kończynach, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia oddychania, pulsowanie w głowie, jakby ciśnienie śródczaszkowe. MRI głowy ok. MRI kręgosłupa szyjnego - na wysokości C2 brzusznie, paracentralnie, prawostronnie gładkoscienne owalne ognisko śródrdzeniowe 5x8 mm o int. płynu mózg-rdz, nie ulegające wzm. kontr.po podaniu kontr mogące odpowiadać płynowej zmianie torbielowatej. Wyniki oglądało 2 neurologów i neurochirurg.

Prawdopodobnie może być jakaś poronna postać jamistości rdzenia kręgowego. Wydaje mi się jednak, że objawów za dużo jak na taką zmianę.
Objawy mogą być także częściowo związane z nerwicą?
Proponuję także wykonanie EMG celem obiektywizacji objawów osłabienia kończyn.