Osobowość niedostosowana jako choroba psychiczna

Witam, na wyciągu historii choroby ze szpitala psychiatrycznego napisano taką diagnozę: osobowość niedostosowana. Dlatego pytałam czy to jest choroba. Ten wyciąg nie jest prawdziwy, napisano w nim takie zachowania, które nigdy nie miały miejsca. Ważne dla mnie jest to , czy można powiedzieć, że osoba, której napisano taką diagnozę jest chora psychicznie? Miała ona wówczas 18 lat. Po latach ktoś wykorzystał ten dokument w celu zaszkodzenia. Proszę o odpowiedź psychiatrę.

Co do opisu w karcie choroby zachowań, które nie miały miejsca. Nie zawsze to co nam się wydaje zgodne jest z obserwacjami z zewnątrz. Nie jest dla mnie jasne, jak ten dokument, który jest własnością pacjenta mógł dostać się w niepowołane ręce i zostać wykorzystany przeciwko pacjentowi.