Ostatnią miesiączkę miałam 5 lat temu. Czy zaczęła się już u mnie menopauza?

Witam, mam 49 lat, ostatnią miesiączkę dostałam 5 lat temu, od tej pory już jej nie mam. Robiłam USG (moje endometrium 3 mm, jajniki słabo widoczne), ale dotychczas nie rozmawiałam z lekarzem. Czy mogę jeszcze zajść w ciążę, ponieważ nie miałam partnera? Dziś się to zmieniło i jestem z kimś. Stąd moje pytanie, czy mogę się kochać na całość? Proszę mi odpisać.

Redakcja abcZdrowie

Ostatnia miesiączka sprzed 5 lat, zanikowe endometrium i słabo widoczne jajniki w USG świadczą o wygaśnięciu czynności jajników (czyli menopauzie).
Nie ma zatem możliwości zajścia w ciążę.