Ostatnia tabletka antykoncepcyjna, okres, ból brzucha

Po długiej przerwie przyjmuję znowu tabletki antykoncepcyjne, jest to pierwsze opakowanie. Nie plamiłam ani trochę, lecz 21 dnia brania (ostatnia tabletka) dostałam już okres! Strasznie boli mnie brzuch, tak jak przy normalnym miesiączkowaniu, lecz okres jest dosyć skąpy, wcześniej jak brałam tabletki, to nie miałam takich bólów i zawsze okres dostawałam w 3 dzień przerwy, a nie podczas brania tabletek. Czy mam zgłosić się do lekarza, czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienia/plamienia w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych są częstym działaniem nieporządanym. W trakcie przyjmowania pierwszych 2-3 opakowań takie zjawisko może wystąpić i nie jest to nic niepokojącego. Jeśli sytuacja po tym czasie będzie się powtarzać, powinna Pani skontaktować się z lekarzem, ponieważ należy wykluczyć inne przyczyny, np. infekcję w obrębie szyjki macicy.