Osteoporoza – gdzie udać się po pomoc?

Witam, moja mama, 75 lat, od lat cierpi na osteoporozę i ZZST. W tej chwili doszło do tego, że leży w łóżku i już nie wstaje. Cierpi na straszne bóle. Dostaje całą masę leków przeciwbólowych, w tym plastry przeciwbólowe stosowane w chorobach nowotworowych, które jednak nie pomagają. Z tabletek są to: Olfen, Ketonal, Bunondol, Dexa, Amizepin, Ampitryptylina, etc. Nasza "pomoc" ogranicza się do podawania leków i opieki. Rehabilitacja w warunkach domowych już się nie odbywa, gdyż rehabilitantka stwierdziła, że nie można jej pomóc. Lekarz rodzinny i pogotowia, które jest wzywane dość często, też już wyczerpali możliwości. Ma skierowanie na oddział rehabilitacyjny szpitalny, lecz obawiam się, że jej nie przyjmą jako osoby leżącej. Co mamy robić? Gdzie się udać po pomoc? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Obawiam się, że nie jestem w stanie Pani pomóc. Pani mama otrzymuje plastry - prawdopodobnie są to silne opioidowe leki przeciwbólowe. Są to chyba najsilniejsze leki dostępne w terapii domowej. Być może uzyskałaby Pani pomoc w którejś z przychodni leczenia bólu - placówce, która zajmuje się tylko i wyłącznie leczeniem bólu.

To, że Pani matka jest osobą leżącą, nie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia jej na oddział rehabilitacji - przecież leczone są tam np. osoby z czterokończynowym porażeniem. Prawdopodobnie na takim oddziale znajdą się też specjaliści od leczenia bólu, którzy będą mogli zaproponować nową terapię. Dlatego myślę, że warto skorzystać ze skierowania - chociażby ze względu na fakt, że w takim miejscu może Pani uzyskać nowe informacje na temat leczenia bólu i miejsc, w których można je rozpocząć.