Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka oraz opuszki dwunastnicy

Witam, mam stwierdzone ostre zapalenie bł śluzowej zoladka oraz opuszki dwunastnicy plus helicobacter pylori. Od tygodnia przyjmuje leki : ipp przez 14dni, amotaks przez pierwsze 7 dni rano i wieczorem a drugi tydzien klarmin i metronidazol rano i wieczorem. Ból pod zebami ustąpil jednak ciagle czuje sie "przepelniona" , ciezka, nie mam w ogole enrgii jest mi slabo i nie mam apetytu.Czy to minie? Nie moge juz sobie poradzic z tym dyskomfortem i chcialabym wiedziec czy te antybiotyki mi pomoga.

Tak, antybiotyk na pewno pomoże oraz leki obniżające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek. Obecne osłabienie i dyskomfort w jamie brzusznej może być następstwem antybiotykoterapii. Po zakończeniu stosowania antybiotyków powoli powinien ten stan ustąpić.