Ostry ból podbrzusza i skurcz mięśni

Ostry nagły ból z lewej strony podbrzusza , odczuwany jakby powierzchniowo, rozchodzący się w kierunku pępka i promieniujący w okolice bioder , odczuwany jakby skurcz punktowy mięśni ,ale w trakcie ruchu tak jakby brzuch miał się zaraz rozerwać ...ostry promienisty ból ale tylko przy ruchu. Po godzinie zanika. Pojawia się ten incydent systematycznie raz za czas. Czasem towarzyszy temu bardzo ostry punktowy ból 1-2cm zaraz poniżej pępka. Powinienem iść do lekarza czy przeczekać?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinien się Pan zgłosić do lekarza rodzinnego. Wskazane jest badanie kliniczne oraz USG jamy brzusznej.