Otyłość i apetyt na słodycze

Witam Blagam pomozcie Mi. Mam 35 lat mam2.5 rocznego syna I jest dla kogo zyc. On mnie potrzebuje a ja bardziej od niego potrzebuje slodyczy. Przyszedl juz taki moment zr nie potrafie przejsc obok sklepu zeby nie slyszec glosu w mojej glowie ktory mnie niemalze wpycha do sklepu I naklania na slodycze albo chipsy. Nie potrafie sie opanowac mimo tego ze moje zdrowie szfankuje przy 155cm waze juz ponad 95kg. Prosze pomozcie mi opanowac moj nalog I cieszyc sie moim malenstwem I zyciem.

Witam serdecznie,

Należałoby zacząć od prześledzenia Pani diety. Być może nie dostarcza Pani odpowiednich składników odżywczych, dobrych węglowodanów złożonych, je Pani za mało i organizm domaga się węglowodanów prostych zawartych w słodyczach, które są najprostszym źródłem energii. Proponuję wysłać mi drogą mailową swój dzienny jadłospis a ja przeanalizuję go i wskażę ewentualne błędy. Źle zbilansowana dieta może być przyczyna zwiększonego apetytu na słodycze. Słodycze to też nałóg - im więcej ich spożywamy tym większy mamy na nie apetyt. Rośnie poziom cukru w naszym organizmie i produkowana jest w dużej ilości insulina, która szybko ten cukier spala. Następuje gwałtowny spadek cukru a my ponownie mamy apetyt na coś
słodkiego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety czy prześledzenia Pani jadłospisu zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, prawdopodobnie w Pani przypadku oprócz leczenia dietetycznego będzie konieczna interwencja psychodietetyka lub psychologa. Pozdrawiam