Otyłość - jaka dieta dla 12-latki?

Mam 12 lat, 151 cm wzrostu, a ważę 67 kg, a może nawet więcej!! Jestem załamana!!,Zbliża się lato, a nie ma na mnie ciuchów!! Chciałabym schudnąć, tak do 55 kg! Nie mam możliwości jechania na basen lub narty! Mogę chodzić na spacer lub w domu coś robić albo rower! Błagam, chcę pomocy! Ja wiem, że wchodzę w okres dojrzewania, ale ja muszę schudnąć!! Błagam o pomoc, bo jestem załamana!! A najgorsze jest to, że jak zaczynam tyć, to idzie mi w brzuch biodra, uda, trochę na buzi!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 29,38 i znajduje się powyżej 97 percentyla, co oznacza, że występuje u Ciebie znaczna otyłość. Powinnaś wraz z rodzicem lub opiekunem udać się do gabinetu dietetycznego w celu ustalenia odpowiedniej diety dla Ciebie. Nie powinnaś stowować diet dla dorosłych, ani diet alternatywnych.

Ponadto powinnaś także udać się na konsultacje lekarskie w celu wyeliminowania innych przyczyn otyłości.

Unikaj produktów smażonych i tłustych, żywności typu fast-food, słodyczy i cukru, słodkich gazowanych napojów, słodkich i tłustych deserów mlecznych, płatków kukurydzianych i innych ze słodkimi dodatkami. Ponadto postaraj się zapewnić sobie dużo ruchu.

Pozdrawiam