Owłosienie na brodzie u 45-letniej kobiety

Witam .Mam 45 lat mój problem to owlosienie na brodzie .Jak sie tego pozbyc .Używane preparat nie dzialaja na długo.Proszę o radę.Dziekuję

Szanowna Pani,

Warto udać się do endokrynologa, aby zdiagnozował co jest u Pani przyczyną nadmiernego owłosienia (hirsutyzmu) i zalecił odpowiednie leczenie. Jeśli chodzi o usunięcie włosów, to polecam laseroterapię , ew. dość skuteczny jest krem Vaniqa (trudno dostępny w Polsce, ew. na import docelowy) Warto udać się do specjalisty, wtedy będzie Pani miała gwarancję, że leczenie będzie ukierunkowane na przyczynę objawów, oczywiście po przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz