Owulacja podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne czy gdyby doszło do owulacji ginekolog moglby ją zauważyć podczas badania usg dopochwowego? Mówiłam mu o swoich podejdzeniach, że coś takiego mogło wystąpić, bo trochę tak się czułam jak podczas owulacji. Czy mógłby zobaczyć że do owulacji może dojść lub że doszło?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podczas badania USG nie można stwierdzić wystąpienia owulacji, a jedynie zaobserwować powiększony pęcherzyk Graafa.