Pajączki na nogach

dzien dobry, mam pajaczki na nogach i powoli zaczynaja mi sie robic zylaki. Jak moge sie ich jak najszybciej pozbyc???

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry,
podstawowa metodą profilaktyki jest stosowanie pończoch uciskowych, jednak, jeżeli żylaki już się pojawiły, to zalecam skonsultowanie się z angiologiem lub chirurgiem naczyniowym. Lekarz oceni rozmiar żylaków, możliwość leczenia zachowawczego lub operacyjnego.

Witam,
wybór metody postępowania zależy od rodzaju zmian - potrzebna jest konsultacja chirurga naczyniowego, wykonanie badania Dopplera i dopiero wtedy wybór najwłaściwszej metody.
Pozdrawiam,
Jacek Toboła