Paniczny lęk i fobie przed śmiercią

Moja dziewczyna ma fobie przed śmiercią, jak jej pomoć czasami są to paniczne strachy nasila jej sie to jak czyta jakieś głupie strony internetowe z kataklizmami na ziemi. Martwi mnie ta sytuacje gdyż przez to jestem odrzucony dosyć boleśnie i ostro, w dodatku gdy staram sie pomoć to też jestem najgorszy itp. Mowiłem o lekarzu jej o tym że to moze być choroba i już może być coraz gorzej to dostałem że tak powiem po D*@$! nie wiem co robić pomocy !!!!

Witam
Obawiam się, że trudno będzie Panu samemu poradzić sobie z tą sytuacją. Sugerowałabym , aby skoncentrował Pan swoje siły na tym żeby namówić dziewczynę na wizytę u psychologa - może przyjmie to lepiej niż sugestie wizyty u lekarza psychiatry. W motywowaniu Jej do tego może Pan użyć argumentów związanych z troską o nią, ze zrozumieniem cierpienia jakie przeżywa, niemożliwości zajęcia się innymi rzeczami, trudnościami w funkcjonowaniu.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Sądząc z opisu sytuacji jest to problem nadający się do konsultacji ze specjalistą: lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Najlepszym wyjściem byłoby zachęcenie dziewczyny do podjęcia takiego kroku - to najlepsze co może Pan zrobić. Można pomóc dziewczynie znaleźć odpowiednią pomoc, należy jednak pamiętać, że decyzję o szukaniu pomocy musi podjąć ona sama. Pozdrawiam!