Paniczny lęk przed ciążą u 20-latki

Paniczny lęk dziewicy przed ciążą. Mam 20 lat, jestem dziewicą, nigdy nawet nie całowałam się z chłopakiem, ale czasem się masturbuję. Od roku nasila się u mnie paniczny lęk przed ciążą, zwłaszcza podczas masturbacji. Jeśli tylko rozboli mnie żołądek, albo brzuch wydaje mi się zbyt powiększony (mam nadwagę), to już boję się, że jestem w ciąży. Dobrze wiem, że racjonalnie jest to niemożliwe, ale lęk bierze górę nad rozumem. Jaka jest tego przyczyna, skoro nie uprawiam seksu i jak to pokonać?

To, co przeżywamy, zależy nie od samej sytuacji, która ma miejsce, ale od naszej interpretacji tej sytuacji. Większość osób interpretuje ból brzucha myśląc "pewnie coś zjadłem niedobrego", natomiast Pani interpretacja brzmi: "to oznaka ciąży!". Więcej może Pani o tym poczytać na moim blogu:
http://www.psychowiedza.com/2013/09/czym-sa-mysli-automatyczne.html

A co z tym zrobić? Najlepiej zgłosić się do terapeuty poznawczego, który nauczy Panią jak sobie radzić z takimi myślami. Może też Pani spróbować sama korzystając np. z podręcznika "Umysł ponad nastrojem".

Pozdrawiam!

Witam,
istnieje wiele możliwych przyczyn Pani leków. Konieczna jednak jest dokładna diagnoza poprzedzona wyczerpującym wywiadem, czego nie da się tutaj zrobić. Zachęcałabym Panią do wizyty u psychoterapeuty. Tam będzie miała Pani okazję przyjrzeć się przyczynom leków oraz uczyć jak z nimi walczyć.
Pozdrawiam.

Witam, opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na tokofobię. Pisałam o tym zaburzeniu tutaj: http://dziecisawazne.pl/tokofobia-lek-przed-ciaza-i-porodem-2/
Oczywiście potrzebna jest wizyta u psychoterapeuty, który zdiagnozuje i odpowiednio poprowadzi terapię. Natomiast gdy w późniejszym okresie zajdzie Pani w ciążę sugerują rozważny wybór lekarza prowadzącego oraz dalsze przebywanie pod opieką terapeuty. Pozdrawiam, Karolina Piotrowska