Paniczny lęk przed wizytą u stomatologa

Paniczny lęk przed wizytą u stomatologa. Trwa to odkąd pamiętam. Zdarza się że uciekam z fotela. Sam widok gabinetu mnie odstrasza. Mam do wyleczenia dwa zęby i codziennie budzę się z myślą że mogą zacząć boleć. Co robić?

Mozesz poszukac stomatologa, ktory poswieci Ci wiecej czasu, zeby oswoic sie z gabinetem, porozmawiac o wszystkich etapach i pokonac leki. Mozesz dostac znieczulenie dziasla przed wkluciem igly z wlasciwym preparatem. Mozesz poprosic o leki wyciszajace przed wizyta, zapewne bedzie potrzebne odpowiednie przygotowanie, wiec nie sadze, zeby to bylo na pierwszej wizycie. Ostatecznie mozesz poddac sie leczeniu w narkozie. Najlepsze co mozesz zrobic to pokonac lęk u specjalisty- czyli psychologa. Powodzenia

Może warto razem z psychologiem przyjrzeć się przyczynom lęku? Czy są odosobnione? Czy ma Pan jeszcze jakieś objawy?
Psycholog także będzie mógł zaproponować różne formy pracy z lekiem (zależnie od przyczyn) w tym np relaksacje, wizualizację, trening desenytyzacyjny, pracę z hipnozą itp.

Zapraszam na wizytę w podtlenku azotu (gaz rozweselający). Sedacja wziewna podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości.
Zawsze można skorzystać z leczenia w narkozie pod nadzorem anestezjologa.