Parametry określające poziom glikemii w cukrzycy ciążowej

Prosze o podanie mi jakie parametry powinnam miec glikemii w cukrzycy ciazowej po 1h, 2h po posilku.i czy jeżeli wyniki sa w granicach 90 do 104 po posilku a nadczo ok 85 mg/dl to powod do niepokoju. Czy powinno mierzyć sie cukier 1h czy 2h posilku.

Witam,

Wartości glikemii dla kobiety ciężarnej prezentują się następująco: glukoza na czczo > 126 mg/dl (6,9 mmol/l), glukoza po 1 h > 180 mg/dl, glukoza po 2 h > 140 mg/dl (7,8 mmol/l). Jeżeli spożywa Pani posiłki powoli (niektóre pacjentki sam posiłek spożywają godzinę) proszę mierzyć godzinę po ukończeniu posiłku. Warto jest również zmierzyć glikemię przed spaniem. Podane przez Panią wyniki są w normie. Proszę pamiętać, żeby spożywać 3 główne posiłki oraz 3 przekąski w regularnych odstępach. Starać się aby posiłki zawierały węglowodany z niskim indeksem glikemicznym - należy unikać wysokiego indeksu.