Partner nie stara się w łóżku

witam seks z moim wyglada tak ze masuje łechtaczke kilka sekund , sciaga majtki i wchodzi we mnie , ja nic nie czuje , mam smutna mine a on nic na to , mowilam o tym ale ma to gdzies, i mowi do mnie dlaczego ja nie stękam ? imowi ze powinnam tak robic ,a mi przykro a po chwili slysze ; zaraz kończę, wstajemy '' to boli ze nawet mi nie chce sprawic orgazmu , mowi ze jestem swietna w lozku bo ja bardzo sie staram i daje mu mega przyjemnosc a on nic, powiedzial ze dotykanie łechtaczki jest nudne

Podstawową wartością relacji intymnej jest tzw. norma partnerska, która mówi m.in. o tym, że partnerzy dążą do obopólnej przyjemności. Oznacza to, że każdy z partnerów pragnie zaspokoić nie tylko siebie, ale i drugą osobę. Łechtaczka jest zazwyczaj najbardziej erogennym miejscem w ciele kobiety (także pieszczenie innych miejsc, pozornie nie związanych ze stosunkiem może przynosić kobiecie rozkosz) i wielu kobietom znacznie łatwiej jest osiągnąć orgazm łechtaczkowy niż pochwowy.

Zachęcam do zastanowienia się nad pytaniami: Czy inne obszary Państwa relacji dają Pani satysfakcję? Jakie obszary nie dają Pani satysfakcji? Czy rozmowa z partnerem o Pani potrzebach przyniosłaby oczekiwany przez Panią skutek?

Dzień dobry!

Początki współżycia często wiążą się z wieloma trudnościami, także niewiedzą (jednego i obojga partnerów), nieznajomością własnych potrzeb i możliwości, a także potrzeb i możliwości partnera, nierozbudzeniem seksualnym kobiety, a także wzorcami czerpanymi z filmów pornograficznych, na których rzeczywiście "stękanie" kobiety pojawia się automatycznie na sam widok mężczyzny. Zazwyczaj najlepszą receptą jest czas i cierpliwość, ale także odwaga w mówieniu o swoich odczuciach i dbaniu o swoje prawa. Zachęcam do wielu, wielu rozmów z partnerem, wspólnej lektury książki autorstwa seksuologów itp. Jest jednak możliwe, że partner nie okaże się chętny ani gotowy na zmianę swojego zachowania i poglądów, niedostatecznie dojrzały do związku i relacji seksualnej. Z pewnością warto, żeby również Pani pracowała nad własną pewnością siebie, odwagą.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie

Warto szczerze porozmawiać z partnerem o Pani potrzebach, powiedzieć mu , że Pani też potrzebuje coś więcej czuć i że w związku oboje partnerzy powinni się starać. Proszę spróbować porozmawiać z nim , mówiąc mu , że Pani stara się sprawiać mu najwięcej przyjemności i że oczekuje od niego, że też zapyta o Pani potrzeby i będzie się starał je spełnić , bo tylko tak można pogłębić więź w związku. Jeśli nadal będzie w tej sferze problem , warto udać się wspólnie na terapię i przeparcować to co dla Was najważniejsze.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam. To takie początki trudne a chłopak jest nastawiony na samą inicjację seksualną i rzeczywiscie zachowuje się nieładnie w stosunku do pani traktując przedmiotowo, jakby tu nie było miłości.