PCOS i wosoki poziom testosteronu oraz kortyzolu

Witam, 12 lat temu zdiagnozowano u mnie PCO (wysoki testosteron ale regularne miesiączki). Ponieważ do lekarza zgłosiłam się z otyłością brzuszną i rozstępami o zwykłej barwie (od 9 roku życia- zaczęłam wtedy miesiączkować) przebadano kortyzol. Ponad normę ale wykluczono Cushinga, więc leczono mnie Dianą. Obecnie: kortyzol rano 33,46 (norma 6,2-19,4), wieczorem 14,21 (norma 2,3-11,9). Test hamowania deksametazonem 2,29 (hamuje poniżej 1,8). Jaki kierunek Państwo tu widzą? Proszę o odpowiedź...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa. Lekarz dostosuje leczenie do aktualnych wyników badań.