Pęcherz moczowy znacznie wypełniony o gładkich zarysach

Witam!wykonałam mojej 12-letniej córce usg nerek.WYnik.Obie nerki o położeniu prawidłowym.Prawa długości 102mm,z szerokością warsty miąższowej 11mm,miedniczka nerki prawej o szerokości w wym.AP9mm ,widoczny również podmiedniczkowy odcinek moczowodu prawego o szer.3mm,lewa dł.99mm,z szer.warstwy miąższowej 9 mm,nerka lewa bez cech zastoju .Poza tym nerki bez cienizłogów o zachowanej echostrukturze .Pęcherz moczowy znacznie wypełniony o gładkich zarysach. wskazana kontrola przy pustym pęch. mocz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Miedniczka nerkowa nerki prawej jest nieco poszerzona. Wskazane wykonanie powtórnego badania USG z pustym pęcherzem moczowym (bezpośrednio przed badaniem córka powinna pójść do toalety i oddać mocz) w celu pełnego opisu ew. zmian w układzie moczowym.