Pęcherzyk ciążowy bez zarodka ???

Witam.. Ostatnią miesiączkę miałam 3 października, więc równo dwa miesiące temu. Cykle mam bardzo regularne co 28 dni. Obecnie wg lekarza jestem w 8 tygodniu ciąży. Byłam na badaniu usg pierwszym w 6 tygodniu ciąży /wg lekarza/ i wykrył on pęcherzyk ciążowy o rozmiarze 6,7 mm.

Kolejne usg miałam po dwóch tygodniach, czyli 1 grudnia, a więc w ósmym tygodniu ciąży wg OM, wówczas na usg pojawił się pęcherzyk ciążowy o rozmiarze 1,72 cm, ciałko żółte o rozmiarze 5 mm, ale brak zarodka /usg określiło wiek ciąży na 6 tydzień ciąży/. Proszę o odpowiedź czy dzidzia się jeszcze pokaże?? Czy nie powinno już bić jej serduszko ???? Pilnie proszę o odpowiedź... Dodam jeszcze, że nie mam żadnych kompletnie żadnych objawów ciąży, brzuch przestał mnie pobolewać jakiś tydzień temu, zaś piersi też przestały boleć, choć są jeszcze odrobinę nabrzmiałe, ale nie czuję już ich wzrostu i puchnięcia.... Proszę o odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Bicie serca jest zwykle widoczne w USG od ok. 7 tygodnia ciąży. Niestety, nie powiem Pani z całkowitą pewnością, jaki będzie dalszy przebieg ciąży. Pozostaje kontrola po kolejnych dwóch tygodniach. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!