Pęcherzyk Graffa a owulacja

Dzień dobry. Na początku dziękuję za odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie :) ale mam jeszcze jedno pytanie do pana doktora... A mianowicie byłam wczoraj u swojego ginekologa, a był to 18 dzień cyklu i pani doktor robiła mi usg dopochwowe i stwierdziła, że widzi pęcherzyk Graffa. W związku z tym chciałabym zapytać, czy w 18 dniu cyklu jest możliwe, że pęcherzyk Graffa jeszcze istnieje? Czy może po prostu nie doszło do owulacji? Pani doktor nie spytałam, bo właściwie nie dotarło to do mnie od razu, dopiero w domu do mnie dotarło co mówiła... Proszę o odpowiedź, o czym może świadczyć niepęknięty pęcherzyk Graafa i czy powinnam zacząć się martwić? Jeżeli ginekolog nie mówiła nic na ten temat, to chyba nie ma powodu do niepokoju, jednak wolałabym się upewnić. Dlatego proszę o informację z czym wiąże się obecność pęcherzyka Graafa w 18 dniu cyklu. Z góry dziękuję.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli zaobserwowano niepęknięty pęcherzyk Graafa, to do owulacji jeszcze nie doszło. Owulacja następuje przewaznie 14. dnia cyklu w cyklach 28-dniowych, opóźnienie owulacji wiąże się z wydłużeniem cyklu.