Pęcherzyk na jajniku

Witam.
Byłam ostatnio u ginekologa i dowiedziałam się, że mam mały pęcherzyk na jajniku lewym. Wyczytałam, że może to oznaczać, iż jestem bezpłodna, ale mam już jednego syna ma 8 lat. Mam też dziwne objawy typu brązowe upławy (przy ciężkim wysiłku) mój okres był dziwny.

Zaczął się 7.03, a skończył 12.03, a było to praktycznie same plamienie (ginekolog stwierdził, że " jestem czysta" i nie mam żadnego stanu zapalnego) . Jest też mleko w piersiach pojawia się ono przy naciśnięciu na sutek, ponoć to za dużo prolaktyny (biorę **** (lek neuroleptyczny) 2-3 razy w miesiącu mam nadwrażliwość jelita grubego). Ginekolog nie mógł stwierdzić czym jest mały pęcherzyk (ponoć może to też objawiać się ciążą poza maciczną). Nie używam żadnych zabezpieczeń i jestem po konizacji.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zmiana wykryta na jajniku może oznaczać bardzo różne stany. W pierwszej kolejności należy rzeczywiście wykluczyć ciążę ektopową (pozamaciczną)- proszę wykonać test ciążowy. Być może jest to jednak np. torbiel czynnościowa (pozostałość po pęcherzyku jajnikowym lub ciałku żółtym). Jeśli okaże się, że nie jest to ciąża, konieczna będzie regularna kontrola i obserwacja zmiany w USG. Nie ma jednak powodów by twierdzić, by była Pani bezpłodna!

Mleczna wydzielina z sutka może rzeczywiście być związana z hiperprolaktynemią polekową. Jeśli bardzo dokucza Pani ten objaw uboczny, może konieczne będzie odstawienie/zamiana leku.

Pozdrawiam serdecznie!