Pęcherzyk z zarodkiem zlokalizowany z boku macicy zamiast w centralnym miejscu

Witam. Dowiedziałam się, że pęcherzyk z zarodkiem jest zlokalizowany z boku macicy zamiast w centralnych miejscu. Czy to czymś grozi i co to oznacza dla ciąży i dziecka ?

Małgorzata Panek

Lokalizacja zarodka ma znaczenie dla prawidłowego rozwoju łożyska.
Z czasem trwania ciąży macica ulega powiększeniu, w związku z czym pęcherzyk z zarodkiem może ulec przemieszczeniu. W związku z czym, może on zmienić swe położenie na prawidłowe.
Proszę pamiętać o regularnych kontrolach u swojego lekarza ginekologa.
Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nie zawsze zarodek lokuje się w dnie macicy. Na wczesnym etapie ciąży nie można określić rokowania związanego z ulokowaniem na jednej ze ścian. Proponuję dodatkowo porozmawiać z lekarzem ginekologiem, który oceni ewentualne ryzyko odnosząc się do dokładnego wyniku USG.