Pęcherzyki na jajnikach a starania o ciążę

Dziendobry . Byłam dzisiaj u lekarza i dowiedzialam się ze mam na jajnikach pęcherzyki ... Jestem załamana bo bardzo bym chciała mieć dziecko a nie wiem czy je będę mogła mieć. Co muszę zrobić ??

Jeżeli ginekolog opisuje / widzi w jajnika "pęcherzyki", u kobiety 20 letniej, to bardzo dobrze. W jajnikach są pęcherzyki, mniejsze, większe, co miesiąc jeden z pęcherzyków staje się większy - nazywa się dominującym i z niego w połowie cyklu jest owulacja. Pęcherzyki i zmiany ich średnicy i obrazu usg w ciągu cyklu to fizjologia, prawidłowość. Gdyby ginekolog zauważyłby coś istotnego w jajniku to raczej nazwałby to torbielą, guzem i zalecił odpowiednie postępowanie. Gdyby ginekolog nie widział pęcherzyków w jajniku u 20 letniej kobiety, byłaby to nieprawidłowość.