Pękła prezerwatywa. Czy zaszłam w ciążę?

Witam,
Kochałam się z moim partnerem z prezerwatywą i ona po 5 minutach pękła, ale nie doszło do wytrysku. Zmienialiśmy na nową i kochaliśmy się dalej. Okres mam nieregularny. Ostatnio miałam co 25 dni i wyliczyłam, że to były dnie niepłodne. Czy mogłam zajść w ciążę?
Na tabletkę „72 godz po” jest już za późno. Okres dostanę dopiero za ok. 2 tyg., kiedy mogę zrobić już test ciążowy? Minęło 6 dni od stosunku. Czy istnieje coś innego poza tabletką „72 godz po”? Nie chcę być w ciąży:(
Proszę o szybką odpowiedź

Witam serdecznie,
Uszkodzenie prezerwatywy podczas stosunku może prowadzić do kontaktu z preejakulatem. Może on zawierać nieznaczne ilości plemników, o upośledzonej ruchliwości, co obniża ich zdolność do zapłodnienia. Ale ryzyko ciąży istnieje.
Nie ma leku, który mogłaby Pani zażyć. Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jest on wówczas najbardziej wiarygodny.
Pozdrawiam