Pęknięcia i pomarszczony żołądź penisa

Witam! Mam 17 lat. Mój problem polega na tym, że na żołędziu penisa mam pęknięcia, a na napletku jakieś grudki. Te objawy występują tylko na górnej części penisa, tej którą obejmuje zdjęcie. Z tym problemem byłem u dermatologa, powiedział że to nic groźnego i przepisał mi krem Linomag, stosowałem 2 tyg. lecz mi nie pomógł. Wygląda to nieestetycznie i chciałbym się tego pozbyć. Dodam, że wcześniej miałem grzybicę i stosowałem Clotrimazol, pomógł mi. Dołączam zdjęcie: [http://www.bankfotek.pl/view/1287647]

Witam!

Na podstawie przedstawionego zdjęcia można powiedzieć, że obecnie nie występuje stan zapalny. Opisywane pęknięcia mogą wynikać, ze słabego nawilżenia skóry żołędzi, dlatego też dermatolog zaproponował krem z lanoliną i wazeliną. Jeśli ich stosowanie nie przyniosło efektu proponuję zadbać o stosowanie odpowiedniego preparatu do higieny intymnej o odpowiednim pH i zawierającego kwas mlekowy. Jeśli chodzi o niewielkie zmiany grudkowate to wydaje się, że nie ma tu powodów do obaw, gdyż raczej nie mają podłoża chorobowego. Jeśli stanowią poważny problem natury estetycznej to z pomocą może tutaj przyjść medycyna estetyczna, aczkolwiek wydaje się, że zmiany nie kwalifikują się do usunięcia za pomocą lasera CO2. Proponuję skonsultować problem z lekarzem medycyny estetycznej. Pozdrawiam serdecznie!