Pęknięcia na skórze dłoni

na obydwu dłoniach pojawiły mi się niedawno pęknięcia takie małe rany jak gdyby pocięte czymś ostrym i jest ich coraz więcej? co to może być? proszę o pomoc. Jusia.

Milena Lubowicz

Trudno powiedzieć bez zbadanie i zobaczenia tych zmian, dlatego proponuje wizytę u dermatologa lub lekarza rodzinnego. Być może jest to wynikiem reakcji alergicznej na mydło do rąk lub krem?
Pozdrawiam

Witam warto odwiedzić dermatologa. Lekarz obejrzy dłonie i przepisze odpowiednie maści. Przy używaniu detergentów warto zakładać rękawice ochronne. Po każdym umyciu dłoni zalecam nawilżać je i natłuszczać odpowienim balsamem.