Pęknięcie prezerwatywy podczas 4. dnia okresu po rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej

Witam Moje pytanie brzmi :) W czasie okresu uprawiałam seks z moim chłopakiem oczywiście zabezpieczyliśmy się prezerwatywą niestety prezerwatywa pękła , dodam jeszcze że od 4 dni biorę proszki antykoncepcyjne ale dla pewności chcieliśmy się jeszcze zabezpieczyć prezerwatywą. Czytałam ulotkę ale niestety nie jest napisane od kiedy zaczyna działać a w internecie kobiety odpowiadają różnie a więc czy mam się czy martwić ? czy jeżeli prezerwatywa pękła ale 4 dni brałam anty to mogę zajść w ciąże ?

Lek. Jacek Ławnicki

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie antykoncepcji pierwszego dnia cyklu to ochrona przed ciążą jest zachowana. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.