Pęknięcie śruby po złamaniu nogi

Witam,moja mama 4 lata temu miała poważne złamanie nogi,ma założoną płytkę i śruby ,od ok 2 tygodni noga ją boli,doszło do tego ,że nie mogła chodzić,dzisiaj odebrałam jej zdjęcie i okazało się ,że pękła płytka i 2 śruby dostała skierowanie do szpitala w którym była operowana wcześniej.Mam pytanie czy na taki zabieg czeka się długo i jak taki zabieg będzie wyglądał.Chirurg ,który nas przyjął mówił ,że może być gorzej niż za pierwszym razem.

Zwykle płytka pęka wtedy, gdy nie ma zrostu kostnego. Operacja polega na odświeżeniu szczeliny złamania, dodaniu przeszczepów kości i założeniu nowego implantu stabilizującego. Czas oczekiwania zależy od ośrodka ale raczej trzeba nalegać, żeby nie był zbyt długi.