Pęknięta prezerwatywa, anemia a ryzyko ciąży

W piątek 15.11 kochałam się z moim chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Do wytrysku nie doszło. Mam bardzo nieregularny okres (cykl 30-35 dni), ale we wszystkich wariantach kalendarzyk pokazywał, że były to dni niepłodne. Dziś robiłam jednak wyniki- morfologię, w których wyszła mi anemia,a wyczytałam, że u kobiet w ciąży hemoglobina jest na niższym poziomie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciaży?

Sytuacja, którą Pani opisała wskazywałaby, że do ciąży nie powinno dojść. Jeżeli miesiączka spóźniałaby się, można dla własnego spokoju zrobić test ciążowy (do kupienia w aptece), najlepiej w dniu planowanej miesiączki lub przy nieregularnych miesiączkach 14 dni po stosunku. Wynik jest wiarygodny w około 90%. Jeśli będzie pozytywny, to należy powtórzyć test (jeżeli okres dalej będzie się spóźniał), po 1-2 tygodniach.

Oczywiście wizyta u lekarza w związku z anemią jest konieczna, aby zaaplikował odpowiednią dawkę żelaza, kwasu foliowego, wit. C, B12, B6. W swojej diecie proszę uwzględnić pokarmy bogate w żelazo: np. wątróbka (zwłaszcza wieprzowa), zarodki pszenne, kakao, siemię lniane, nasiona słonecznika, pestki dyni, żółtko jaja, orzechy pistacjowe, soczewica, ciecierzyca, mięso, pieczywo razowe, kasza gryczana, morele suszone, zielona pietruszka. Więcej nt. odżywiania w anemii na http://portal.abczdrowie.pl/dieta-przy-anemii Serdecznie pozdrawiam, Anna Brinken.