Pęknięta prezerwatywa trzy dni po okresie

Witam, okres skończył mi się 10 lub 11 września a wczoraj 14 doszło do stosunku między mną a moim chłopakiem i pękła prezerwatywa ? Czy mogę być w ciąży? Jakie jest prawdopodobieństwo? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ryzyko jest całkiem duże, w związku z tym, że zbliżają się dni płodne, a plemniki przeżywają do kilku dni w obrębie pochwy i kanału macicy.
Od razu uprzedzam, że wykonywanie testu ciążowego w tej chwili jest bezcelowe, gdyż wynik jest wiarygodny, jeśli test zostanie wykonany nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki (około 2 tyg po potencjalnym zapłodnieniu).
Jeśli obawia się Pani ciąży, można zastosować tzw. "antykoncepcję - po". Jej skuteczność jest wysoka, jeśli zostanie zastosowana do 72h po stosunku (im wcześniej tym lepiej). Lek dostępny jest na receptę.