Petting a ciąża - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, zacznę od tego, że od 5 dni spóźnia mi się okres, miałam dostać miesiączkę 22.02 (przy cyklach 30-dniowych), niestety nadal nic... mam pewne obawy, ponieważ około 2 tyg. temu z moim partnerem zadowalaliśmy się pettingiem. Członek nie wszedł do pochwy, nie było także wytrysku spermy, obawiam się zatem o ejakulat. Partner nie dotykał swojego członka, natomiast jego członek był w moich okolicach intymnych, zdarzyło się to chwilowo, dlatego się obawiam, że mógł przenieść plemniki do mojej pochwy. Dodam, że wcześniej też mi się zdarzały opóźnienia z okresem, a w tym miesiącu miałam dużo stresu; w dodatku byłam w górach  -a wiem, że po różnego rodzaju wakacjach mi się opóźnia miesiączka. Mimo to czuję pewien niepokój. Dlatego proszę o radę lub ewentualne wykluczenie ciąży. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo ciąży istnieje, gdy doszło do stosunku płciowego lub nasienie bądź płyn preejakulacyjny znalazł się w drogach rodnych kobiety.
W opisywanym przez Ciebie przypadku ryzyko ciąży jest praktycznie znikome.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl