Petting i sperma w okolicach pochwy a możliwość zapłodnienia

Wraz z chłopakiem uprawialiśmy petting, doszło do wytrysku a sperma "spłyneła" w okolice moich narządów płciowych. Oczywiście została wytarta. Czy jest możliwość zapłodnienia ? Miałam wtedy owulacje. Było to 2 dni temu. Moje pytanie wynika z tego, że dzisiaj zdarzyło mi się omdlenie (pierwszy raz w życiu). Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, szanse na ciążę są niewielkie. Do zapłodnienia może dojść, w wyniku bezpośredniego kontaktu spermy z komórką jajową. Jednorazowy epizod omdlenia może być związany z przemęczeniem, spadkiem ciśnienia tętniczego krwi i wieloma innymi, nie jest to objaw swoisty dla ciąży.Pozdrawiam.