Pewność braku ciąży przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Czy, gdy bierze się tabletki antykoncepcyjne i wystąpi krwawienie z odstawienia o obfitości podobnej jak zazwyczaj i trwające tyle samo czasu co zazwyczaj można być pewnym, że nie jest się w ciąży? Czy jednak jest taka szansa, że kobieta krwawi na początku ciąży tak jak zdarza się to kobietą nie biorących tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas prawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie dochodzi do owoulacji, a tym samym nie ma możliwości zapłodnienia/ciąży.