Piasek w nerkach, w moczu dość liczne bakterie

Witam. Wynik pierwszego badania krwi wykazał podwyższoną kreatyninę 1,23 mg/dl. eGFR 77 ml/min. Na zdjęciu USG wyszedł piasek w nerkach, w moczu bakterie dość liczne, śluz obfity, erytrocyty: 0-1 świeże, 1-2 wyługowane. W leczeniu stosowana fitolizyna. Po 20 dniach stosowania leku (38 dni od pierwszego badania krwi) powtórzono badanie na kreatyninę: 1,00 mg/dl (0,66-1,25). eGFR MDRD >90 ml/min/1,73m2. Lekkie pobolewanie nerek. Czy w związku z poprawą eGFR można już wykluczyć stan zapalny nerek?

2) Piasek w badaniu USG - nie ma większego znaczenia klinicznego
3) Poprawa eGFR najpewniej nie jest związana z fitolizyną
4) Pobolewanie w okolicy L-K najpewniej nie pochodzi od nerek
Sugestia
Powtórzyć badanie ogólne moczu i ew USG
W razie prawidłowych wyników powtarzać badania co rok
Pozdrawiam