Picie alkoholu a stosowanie leków Euthyrox, Carvetrend i Mozarin

Witam mam pytanie czy przy braniu takiego zestawu tabletek euthyrox25 carvetrend 3,125 i mozarin 10 mozna pic alkohol ? chodzi mi np o lampke wina lub szampana?prosze o odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie zaleca się spożywania alkoholu podczas przyjmowania leku Mozarin, Carvetrend wykazuje interakcje z alkoholem (silniejsze działanie obniżające ciśnienie krwi). Jeżeli nie ma takiej potrzeby to sugerowałbym unikanie spożywania alkoholu w każdej ilości.