Cała prawda o multiwitaminach

Trądzik różowaty (acne rosacea) jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry twarzy. Obejmuje pierwotnie środkową część twarzy, na której pojawiają się rumień i teleangiektazje (tzn. poszerzone naczynia krwionośne), a następnie grudki i krosty.
Trądzik różowaty to niejednolity zespół objawów o różnej etiologii, zaliczany do „nerwic naczynioruchowych” skóry. Początek choroby z reguły związany jest ze wzmożoną reaktywnością naczyń, bez utrwalonych zmian skórnych. Dominującym objawem jest wówczas napadowe czerwienienie skóry twarzy .Wystąpienie lub zaostrzenie zmian spowodowane jest przede wszystkim stresem i ekspozycją na słońce, ale także:

-spożywaniem ciężkostrawnych potraw i alkoholu
-korzystaniem z sauny lub basenów z chlorowaną wodą
-zaburzeniami endokrynologicznymi (choroby tarczycy, zaburzenia miesiączkowania)
-stosowaniem leków obniżających poziom cholesterolu, kwasu nikotynowego
-stosowaniem zewnętrznych preparatów glikokortykosteroidowych na skórę twarzy
-dużymi dawkami witamin B6 i B12

Warto stosować dietę lekkostrawną, z wyłączeniem mocnej kawy, herbaty czy alkoholu. To nie oznacza, że zupełnie należy wyeliminować te napoje. Jedna filiżanka małej czarnej nie powinna zaszkodzić- chyba, że po jej spożyciu zauważa Pani zaostrzenie rumienia.

0

Może Pani pić kawę i inne napoje, najlepiej aby nie były one gorące. Należy taką cerę pielęgnować kosmetykami bardzo łagodnymi: płyn micelarny, krem do cery z trądzikiem różowatym np xylogic, maści przepisane od lekarza oraz peelingi enzymatyczne można wykonać, w okresie nasłonecznienia należy skórę chronić kremem z filtrem słonecznym.

Z zabiegów można wykonac laser ipl na wyciszenie naczyń

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty