Picie soków owocowych po operacji zespolenia esicy z odbytnicą

Witam, mam pytanie. Czy osoba tydzień po operacji zespolenia esicy z odbytnicą, może pić sok pomidorowy i pomarańczowy?

Witam serdecznie,
po tego typu operacji zalecana jest najczęściej dieta łatwostarawna (chyba, że lekarz zaleci inną). W tej diecie dozwolone są soki. Nie należny ich pić tuż przed lub po posiłku, gdyż będę fermentowac w żołądku. Najlepiej wypijać je min. 1 h przed lub po posiłku.

Pozdrawiam, Agnieszka Kopacz

Witam,
Po tego typu operacjach zawsze zalecana jest dieta łatwostrawna lub nawet półpłynna. Nie zabrania ona picia jakichkolwiek soków, jednocześnie pamiętając, iż nie powinny być wypijane bezpośrednio przed lub po posiłku. Soki proszę przyjmować 1 h przed lub po posiłku.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka